
(снимка: Kurt Rebby / предоставена от SUSE)
Доставчикът на решения с отворен код SUSE приключи придобиването на компанията Rancher Labs, специализирана в софтуера за управление на Kubernetes. Портфолиото на новосъздадения ИТ гигант обединява операционна система Linux, платформа за управление на Kubernetes и иновативни „edge” възможности.
Сделката по придобиване на Rancher, базирана в Силициевата долина, бе определена като историческа от Мелиса Ди Донато, главен изпълнителен директор на SUSE. Тя ще окаже влияние във всяка една област – от „центровете за данни, до облака, периферията и извън това”.
SUSE е в основата на едни от най-важните приложения и системи, вградени в множество медицински устройства и автомобили. Rancher, от своя страна, създава софтуер с отворен код, с който организациите внедряват и управляват Kubernetes мащабно, във всеки вид инфраструктура – в центрове за данни, в облака, в локални филиали, и в „edge” среда.
„Знаех, че SUSE е правилната компания за нас, именно заради споделената ни гледна точка и философия за отворения код, който е двигател и носи добавена стойност на бизнеса”, коментира сделката Шенг Лиан, бивш изпълнителен директор на Rancher, а от днес президент на инженеринга и иновациите в SUSE.
Германската технологична компания SUSE показва устойчив ръст в глобален мащаб с успешното приключване на последното тримесечие. Сделките Cloud ACV (годишна стойност на договорите) бележат ръст от 87%. Компанията постига също 21% ръст на годишна база при сделките с клиенти на стойност повече от 1 млн. долара.
Наскоро SUSE откри иновационен хъб в България. Компанията планира да създаде стотици работни места в областта на високите технологии и софтуерния инженеринг, дигиталния маркетинг и управлението на проекти.
4 коментара
жгмъц това което казваш за центъра на SuSE всъщност си работи точно в тяхна полза! Излиза, че SuSE са наивниците, които дават пари. Така хващайки на хорото (т. е. на технологиите на SuSE) студентите в бъдеще се надяват да се вредят до папото. Обратно – ако центърът правеше нещо смислено, то студентите ще си мислят – гледай ги тези от SuSE какви гадни експлоататори са (на безплатен студентски труд).
SuSE отвориха център за нищо, щото там се намърдаха някакви изкилиферчени и изкуфели старчета от МЕИ, които са стопер на иновациите, а да и няколко калинки с ниво офис администратор, но със самочуствие убиващо като цяло инициативата…Самият център с нищичко не допринася нито за икономическото, нито за интелектуалното извисяване на младите студенти, ученици и преподаватели, но виж парите и бонусите от Америка за България им текат, като за пред света,….последната придобивка е 2 чисто нови KIA за служебно (разбирай лично) ползване от две госпожици със съмнителна репутация на инженери, но с достатъчно привлекателен външен вид и поведение на плеймейтки, а служебните обяди и вечери щедро спонсорирани са меко казано фрапиращи, но….ние сме мърша….
благодаря за статията, това са добри новини за отворения код!
Да ти кажа би било прекрасно ако го нямаше елемента на окрупняването.
Отворен код и Отворвни Хардуерни платформи биха направили света доста по-добро място, но зад всички уж прекрасни начинания стоят неюисти меркантилни бизнес интереси целящи затварянето както на кода, така и деградацията на самата философия за отвореност…..Всичко вече е пари, а преди беше в полза роду…