
Растеж в екологичната ефективност и укрепване на инициативите за устойчивост отчете компанията за киберсигурност и защита на данните Acronis в ESG (екологичен, социален и управленски) доклада си за 2025 година.
Acronis остава ангажирана с устойчивото разширяване, като едновременно с това засилва киберсигурността и оказва значително въздействие върху околната среда и глобалните общности, подчертаха от компанията.
„През 2024 г. Acronis постигна значителен напредък в подобряването на нашите ESG усилия – от подобряване на качеството на данните за изчисляване на емисиите на парникови газове до иницииране на проекти за намаляване на въглеродния ни отпечатък”, каза Альона Геклер, директор на персонала и старши вицепрезидент на бизнес операциите в Acronis.
Докладът описва ключови инициативи, включително усилия за намаляване на емисиите на парникови газове (GHG), укрепване на мерките за киберсигурност и разширяване на социалните програми, подкрепящи образованието, разнообразието и развитието на работната сила.
През миналата година Acronis организира 23 екологични събития, събра над 2700 кг отпадъци и регистрира над 630 часа доброволен труд, според данните от доклада. Компанията актуализира инвентара на парниковите газове (GHG), извърши оценка на въглеродния отпечатък от използването на нейните решения и на рисковете в центровете за данни в контекста на екологичното въздействие.
Същевременно Acronis стартира фирмената програма „Гласът на служителите” за укрепване на културата на работното място и разшири кампанията Acronis Cyber Foundation Program Ambassadors, ангажирайки над 500 служители в 76 проекта с близо 3 000 часа доброволен труд.
В допълнение, Acronis проведе 34 #CyberWomen срещи в 10 държави със 700 участници и продължи програмата за менторство Women in Tech (WIT) с 36 завършили участници.
В подкрепа на образованието е програмата Acronis Cyber Foundation, в рамките на която са изградени шест училища и ИТ класни стаи. В Германия и България бяха въведени програми за ИТ умения за насърчаване на развитието на работната сила.
В аспекта на киберсигурността Acronis подобрява процесите за преглед на доставчиците и програмите за непрекъсваемост на бизнеса. Компанията укрепва киберсигурността чрез прилагане на двуфакторна автентикация за партньорските платформи.
Освен това Acronis разширява сертификацията по ISO за сигурност и стартира Acronis Threat Research Unit (TRU). Докладът изтъква също провеждането на обучения по информационна сигурност в цялата компания.
Acronis подчертава и съответствието с целите за устойчиво развитие на ООН (UNSDGs). Компанията съгласува инициативите си със седем ключови цели за устойчиво развитие на ООН и поставя фокус върху намаляване на неравенствата, насърчаване на качественото образование, стимулиране на равенството между половете и подкрепа за индустриални иновации и инфраструктура.