TechNews.bg
водещи новинил@йфновинисофтуер

Българско студио създава мобилни IQ игри

Игрите на Fractal Games са базирани на основните теории в математиката и на някои математически дисциплини като логика и теория на числата
Игрите на Fractal Games са базирани на основните теории в математиката и на някои математически дисциплини като логика и теория на числата

Българското гейм студио Fractal Games има амбиции да добави стойност към класическото разбиране на мобилните игри само и единствено като начин на забавление.

Страстта към програмирането, математиката и логическите задачи, помага на момчетата от Fractal Games да разработят HTML5 уеб и мобилна платформа за IQ игри, които тренират мозъка и подобряват аналитичните и когнитивни умения на играчите.

Игрите са базирани на основните теории в математиката и на някои математически дисциплини като логика, теория на числата и т.н. Благодарение на лесната си интеграция, платформата е предназначена да предоставя ежедневно игрово съдържание за онлайн издания, фейсбук страници и Android/iOS приложения.

Зад идеята стои т.нар. Daily Challenge (Дневно предизвикателство) – разнообразни комбинации от логически пъзел игри, генерирани ежедневно и на произволен принцип.

След първата игра Slide – Numbers Brain Training (уеб/Android/iOS), която предизвика значителен интерес сред медиите и геймърите у нас и в чужбина, усърдната работа на момчетата в екипа се увенчава с официалния рилийз на нова поредица от игри, част от платформата, сред които: 2048 Slide, 2048 Blocks, 2048 Classical, 2048 Roman, 2048 Ultimate Blocks, 2048 Fibonacci, The Colour Game.

Освен в уеб вариант, игрите са налични безплатно и в Google Plaу. Предстоят и iOS версии, съобщиха от разработчика. Игрите се отличават с модерен и чист дизайн, интуитивен интерфейс и интересен геймплей. Разработени са за всички, които обичат пъзелите, тактиката и математическите задачи.

Освен извор на забавление, игрите са тест за логическите и аналитични умения на всеки от нас. Oсигурявайки ежедневна доза тренировка за мозъка, те са направени и във вариант „пейзаж” за опитамална визуализация на таблет. Точките и прогреса на играчите се запазват.

Разновидностите на „2048” комбинират пъзел и тетрис елементи, като всяка игра крие различно предизвикателство – включени са само четни (2048 Classical), четни и нечетни числа (2048 Fibonacci) или римски цифри (2048 Roman), които правят геймплеят по-труден и динамичен.

The Colour Game сама по себе си поставя на изпитание зрителните възприятия на играчите и тества способността им да разпознават съвсем финото нюансиране на цветовете – една наистина добра тренировка за очите.

Игрите са достъпни за изтегляне от онлайн каталога Google Play. Разработчиците от Fractal Games продължават работата си по подобряване на платформата и обогатяване на колекцията от игри с още интересн вариации на тетрис и судоку.

още от категорията

Илон Мъск с ново обещание: „супер забавни, революционни видеоигри”

TechNews.bg

Samsung инвестира 350 милиона долара в аудио елита

TechNews.bg

Стартира пилотна европейска линия за фотоволтаични покривни керемиди

TechNews.bg

Wiser Technology с два нови проекта по Европейския фонд за отбрана

TechNews.bg

Тестват ново поколение въздушни технологии за гасене на пожари

TechNews.bg

Задават се възрастови ограничения за сваляне на приложения

TechNews.bg

2 коментара

Валя 14/08/2016 at 17:33

Ето пример направих уникално иновативен судоку
тренира мозъка, правилати са си същите, само дизайна и цветовете са мои и моето име на фирма пише там.

Имам стартъп фирмичка и сега са ми длъжни всички медии да гърмят за моето постижение – УРА.

Отговор
Валя 14/08/2016 at 17:23

Какво му е уникалното?

Има купища логически и IQ игри в Интернет и то много по-добри и при това не е нужно да се инсталират като апове. За разлика от нашите алчни Българани други приложения са много по-добри е честни не изисква никаква инсталация в телефон, за да бърникат личните данни на хората и кой знае какви други скрити лепки добавени в апа.

Всичките алгоритмни и логически задачи са класика и отдавна измислени вече.
ТА какво му е уникалното и иновативното?

Отговор

Коментари